Jak możemy pomóc?

Dodaj ogłoszenie

Jak możemy pomóc?

Site is offline. Click here for more info.

Ogłoszenie usunięte przez OLX

Twoje ogłoszenie zostało usunięte, a Ty masz wątpliwości dlaczego tak się stało? Zerknij poniżej :)

 

Duplikat

Jeden towar lub usługa może być opisany w tym samym czasie tylko w jednym ogłoszeniu. Nie ma możliwości zamieszczenia tego samego ogłoszenia na temat tego samego przedmiotu w kilku kategoriach lub miejscowościach.

Rozumiemy, że w niektórych przypadkach towar może być dostępny w wielu lokalizacjach. W takiej sytuacji podaj nazwy miejscowości w opisie ogłoszenia.

Jeśli usunąłeś ogłoszenie, a jest ono nadal aktualne, to nie musisz dodawać kolejnego – wystarczy aktywować zakończone wcześniej ogłoszenie. Musi minąć 14 dni, aby zamieścić nową ofertę odnośnie tego samego przedmiotu lub usługi.

 

Nieodpowiednie treści

Pamiętaj, aby w ogłoszeniu nie podawać:

 • apeli do Użytkowników, 
 • treści reklamowych lub linków do innych serwisów,
 • treści skopiowanych z innych źródeł,
 • informacji o charakterze erotycznym lub wulgaryzmów,
 • informacji o dostępności innych towarów (jedno ogłoszenie może dotyczyć tylko jednego towaru lub całego zestawu),

Jeśli sprzedałeś towar z ogłoszenia i chcesz zaoferować w jego miejsce inny, to opisz go w nowym ogłoszeniu. Dzięki temu pojawi się ono na samej górze listy wyników i zobaczy je więcej Użytkowników!

 

Nieprawdziwa oferta?

Może zdarzyć się, że poprosimy Cię o doprecyzowanie treści ogłoszenia. Rozbudowany opis, informacja o sposobie realizacji transakcji, rzeczywiste zdjęcia oraz adekwatna cena znacząco podnoszą atrakcyjność oferty.

 

Niedozwolony przedmiot

Zależy nam, aby ogłoszenia widoczne w naszym Serwisie nie naruszały prawa polskiego oraz obowiązujących norm. Nie chcemy, aby Użytkownicy mieli nieprzyjemności z tytułu takich ofert, dlatego są one usuwane. Podobnie, jeżeli przy finalizacji transakcji wymagane jest posiadanie koncesji, odpowiednich dokumentów lub ukończony 18 rok życia. W przypadku wątpliwości zajrzyj do naszego Regulaminu (Załącznik nr 2) oraz do artykułu Lista przedmiotów zabronionych.

 

Nieprawidłowa cena

Poprawna cena ma kluczowe znaczenie przy decyzji o zakupie. Ważnym jest, aby została podana rzeczywista, oczekiwana kwota całkowita. Jeżeli chcesz oddać towar za darmo, wybierz parametr „Za darmo”. Jeśli chcesz się zamienić lub oczekujesz rekompensaty za towar, wybierz opcję „Zamiana”.

W przypadku leasingu konieczne jest podanie kwoty określającej wartość oferowanego przedmiotu – całkowitej ceny, jaką musi zapłacić Kupujący. Szczegółowe informacje o sposobie finansowania podaj w opisie oferty.

Jeśli chcesz odstąpić cesję, podaj wysokość miesięcznego zobowiązania.

W przypadku nieruchomości zamieść cenę za całą dostępną powierzchnię.

 

Poszukiwanie

Chcesz kupić lub przyjąć konkretny towar? Przejrzyj aktywne ogłoszenia w wybranej kategorii i samodzielnie zdecyduj, które z nich Cię najbardziej interesuje! Dzięki temu zaoszczędzisz swój czas i szybciej znajdziesz to, czego szukasz. Wiemy, że Użytkownicy nie lubią przeglądać ofert dotyczących poszukiwania towarów i nie cieszą się one zainteresowaniem.

Jeżeli oferujesz usługę skupu ziemi lub przyjęcia gruzu, to dodaj ogłoszenie w kategorii Usługi i firmy i opisz oferowane przez siebie usługi.

 

Lakoniczny opis

Osoba poszukująca pracę w pierwszej kolejności zwraca uwagę na tytuł ogłoszenia i na tej podstawie decyduje, czy zapoznać się z całą ofertą. Dlatego ważne jest, by zawierał on nazwę stanowiska. Dzięki temu masz pewność, że ogłoszenie trafi do odpowiedniej grupy Użytkowników, posiadających odpowiednie kwalifikacje.

Pozytywnie na atrakcyjność oferty wpływają też:

 • dokładny opis obowiązków oraz wymagań wobec kandydata,
 • miejsce wykonywanej pracy,
 • nazwa firmy prowadzącej rekrutację,
 • rodzaj umowy.

 

Nieaktualne ogłoszenie

Może się zdarzyć, że otrzymamy sygnały, że towar z ogłoszenia został już sprzedany. W takim przypadku ogłoszenie zostaje zakończone. Nie martw się, w każdej chwili możesz szybko aktywować ponownie ogłoszenie, wystarczy, że potwierdzisz jego aktualność.

Drugim powodem, dla którego Twoja oferta mogła zostać zablokowana, jest zgłoszenie o błędnych danych kontaktowych lub lokalizacji. Upewnij się, że wszystkie informacje są poprawne, w razie konieczności edytuj ogłoszenie przed jego aktywacją.

 

Ogłoszenie narusza prawa firmy

Nasz Serwis ściśle współpracuje z przedstawicielami firm, którzy mogą zgłaszać nam naruszenia względem marki, jaką reprezentują. Jeśli Twoje ogłoszenie zostało zablokowane, a masz wątpliwości odnośnie tej decyzji, wyjaśnij niejasności bezpośrednio z przedstawicielem danej firmy.

 

Zmiana parametru na firmowy

Parametr ogłoszeń może zostać zmieniony na Firmowe w sytuacji, kiedy na koncie prowadzona jest ciągła sprzedaż produktów tego samego typu. W takiej sytuacji sprzedaż ma charakter zarobkowy. Prosimy, aby parametr ogłoszenie Prywatne był wybierany wyłącznie przy sprzedaży prywatnych przedmiotów.

 

Zmiana kategorii

Twoje ogłoszenie zostało przeniesione do innej kategorii? Rozumiemy, że takie działania mogą wzbudzać Twoje wątpliwości – dlatego już wyjaśniamy co się stało. Nasz Zespół sprawdza ogłoszenia zamieszczane w Serwisie i na podstawie wytycznych, a także zdobytego doświadczenia w przypadku pomyłki Ogłoszeniodawcy przenosi ogłoszenia do prawidłowego działu. Jeśli mimo wszystko masz wątpliwości, skontaktuj się z nami za pośrednictwem formularza kontaktowego. Chętnie dokładnie wyjaśnimy sytuację.

 

Błędna kategoria

Ogłoszenie może zostać usunięte, gdy zostanie dodane w bezpłatnej kategorii zamiast w kategorii limitowanej lub płatnej. Dodaj ogłoszenie w prawidłowej kategorii (np. opis usług w kategorii Usługi i Firmy / Usługi, oferowanie zlecenia w kategorii Praca, sprzedaż samochodu w kategorii Motoryzacja / Samochody osobowe).

 

Ogłoszenie o pracę usunięte z powodu adresu e-mail

W przypadku ogłoszeń dotyczących pracy na stanowisko asystenta, sekretarki, czy modelki ogłoszenia powinny zostać dodane z firmowego adresu e-mail. Wymagamy, aby był on powiązany z aktywną stroną internetową Ogłoszeniodawcy. Niestety ogłoszenia dodane z adresów e-mail założonych na ogólnodostępnych domenach (gmail.com, o2.pl, wp.pl itp.) nie są akceptowane.

 

Ogłoszenie o pożyczce usunięte z powodu adresu e-mail

Dodałeś ogłoszenie dotyczące udzielania pożyczek, które zostało usunięte z powodu nieprawidłowego adresu e-mail? Na OLX.pl wymagamy, aby tego typu oferty były dodane z firmowego adresu e-mail. Nie akceptujemy ogłoszeń z adresów e-mail założonych na ogólnodostępnych domenach.

  

Kilka ofert pracy w jednym ogłoszeniu

Oferujesz kilka różnych stanowisk pracy? Zachęcamy zatem do opisania ich w oddzielnych ogłoszeniach! Dzięki temu zainteresowanym osobom będzie łatwiej odszukać daną ofertę, a Ty zwiększysz swoje szanse na dotarcie do większej ilości Użytkowników! Pozwoli to Tobie również na dokładniejsze opisanie każdego ze stanowisk w poszczególnych ogłoszeniach, co utwierdzi zainteresowane osoby w przekonaniu, że to właśnie na Twoją ofertę warto aplikować.

 

Zwierzęta

W OLX.pl bardzo ważne jest dla nas dobro zwierząt. Zależy nam również, by ogłoszenia widoczne w naszym Serwisie respektowały obowiązujące przepisy prawne związane z dobrem zwierząt.

Z tego powodu nie dopuszczamy ofert, w których:

 • oferowana jest sprzedaż psów lub kotów przez osoby nieposiadające zarejestrowanej w polskim związku hodowli (takie zwierzęta mogą być oferowane wyłącznie za darmo),
 • zwierzę oddawane jest w zamian za koszty odchowania,
 • pies lub kot dodawane są jako „dodatek” lub „gratis” do innych przedmiotów, np. akcesoriów zwierzęcych,
 • oferowane jest krycie psem lub kotem nie posiadającym stosownych dokumentów reproduktora, wydawanych przez zarejestrowane hodowle.

 

Nieprawidłowa oferta pracy

W OLX.pl zdecydowaliśmy się nie dopuszczać ofert pracy:

 • z wynagrodzeniem wyłącznie prowizyjnym,
 • związanych z branżą erotyczną,
 • wykonywanych z domu,
 • niezwiązanych z faktycznym zatrudnieniem.

 

Zdjęcia pobrane z internetu lub z katalogu producenta

Zamieść w ogłoszeniu dokładne zdjęcia przedmiotu, jaki oferujesz. Zdjęcia pobrane z internetu lub pochodzące z katalogu producenta mogą naruszać prawa autorskie lub wprowadzać w błąd zainteresowane osoby odnośnie faktycznego wyglądu przedmiotu. Gdy zamieścisz rzeczywiste, samodzielnie wykonane zdjęcia, nie tylko zwiększysz swoją wiarygodność, ale również pokażesz dokładnie przedmiot, dzięki czemu Kupujący nie będzie miał wątpliwości, czy dokładnie tego poszukuje.

W przypadku nowych, zapakowanych przedmiotów możesz wykonać zdjęcia opakowania lub dołączyć w opisie ogłoszenia link do strony producenta ze zdjęciami.

Prosimy również, by na zdjęciu nie były zamieszczane dane kontaktowe. Takie dane możesz uzupełnić w specjalnych polach podczas dodawania ogłoszenia.