Jak możemy pomóc?

Dodaj ogłoszenie

Jak możemy pomóc?

Zmiany w Regulaminie. Kliknij tutaj, by dowiedzieć się więcej.

Ogłoszenie usunięte przez OLX

Twoje ogłoszenie zostało usunięte, a Ty masz wątpliwości dlaczego tak się stało? Zerknij poniżej :)

 

Duplikat

Jeden towar może być opisany w tym samym czasie tylko w jednym ogłoszeniu. Nie ma możliwości zamieszczenia tego samego ogłoszenia na temat tego samego przedmiotu w kilku kategoriach lub miejscowościach.

Rozumiemy, że w niektórych przypadkach towar może być dostępny w wielu lokalizacjach. W takiej sytuacji podaj nazwy lokalizacji (adresy) miejsc (punkt odbioru, sklep), w których można odebrać zamówienie.

Jeśli usunąłeś ogłoszenie, a jest ono nadal aktualne, to nie musisz dodawać kolejnego – wystarczy aktywować zakończone wcześniej ogłoszenie. Musi minąć 14 dni, aby zamieścić nową ofertę odnośnie tego samego przedmiotu lub usługi.

 

Nieodpowiednie treści

Pamiętaj, że ogłoszenia nie mogą zawierać:

 • apeli do Użytkowników, 
 • wulgaryzmów,
 • treści reklamowych,
 • linków do innych serwisów,
 • treści skopiowanych z innych źródeł,
 • informacji o charakterze erotycznym,
 • ofert dotyczących zainteresowania zakupieniem, wynajęciem, otrzymaniem towaru od innego Użytkownika (poszukiwaniem przedmiotu / pracy). Jeżeli oferujesz usługę skupu ziemi lub przyjęcia gruzu, to dodaj ogłoszenie w kategorii Usługi i firmy i opisz oferowane przez siebie usługi. 

 

Niedozwolony przedmiot

Zależy nam, aby ogłoszenia widoczne w naszym serwisie nie naruszały prawa polskiego oraz obowiązujących norm. Nie chcemy, aby Użytkownicy mieli nieprzyjemności z tytułu takich ofert, dlatego są one usuwane. Podobnie, jeżeli przy finalizacji transakcji wymagane jest posiadanie koncesji, odpowiednich dokumentów lub ukończony 18 rok życia. W przypadku wątpliwości zajrzyj do naszego Regulaminu (Załącznik nr 2) oraz do artykułu Lista przedmiotów zabronionych.

Ponadto ogłoszenie może zostać zablokowane gdy dotyczy pracy na stanowisko asystenta, sekretarki, czy modelki lub udzielania pożyczek. Ogłoszenie powinno zostać dodane z firmowego adresu e-mail. Wymagamy, aby był on powiązany z aktywną stroną internetową Ogłoszeniodawcy. Niestety ogłoszenia dodane z adresów e-mail założonych na ogólnodostępnych domenach (gmail.com, o2.pl, wp.pl itp.) nie są akceptowane. Jeśli nie posiadasz maila firmowego możesz nam przesłać potwierdzenie prowadzenia firmy, a Twoje ogłoszenie zostanie zaakceptowane.

 

Nieprawidłowa cena

Poprawna cena ma kluczowe znaczenie przy decyzji o zakupie. Ważne jest, aby została podana rzeczywista, oczekiwana kwota całkowita. Jeżeli chcesz oddać towar za darmo, wybierz parametr „Za darmo”. Jeśli chcesz się zamienić lub oczekujesz rekompensaty za towar, wybierz opcję „Zamiana”.

W przypadku leasingu konieczne jest podanie kwoty określającej wartość oferowanego samochodu. Szczegółowe informacje o sposobie finansowania podaj w opisie oferty.

Jeśli chcesz odstąpić cesję, podaj sumę pozostałych do spłacenia rat leasingu i odstępnego.

W przypadku nieruchomości zamieść cenę za całą dostępną powierzchnię, NIE za metr kwadratowy.

 

Lakoniczny opis

Użytkownicy poszukujący przedmiotów lub pracy w pierwszej kolejności zwracają uwagę na tytuł ogłoszenia i na tej podstawie decydują, czy zapoznać się z całą ofertą. Dlatego ważne jest, by zawierał on nazwę przedmiotu, stanowiska pracy lub usługi. Dzięki temu masz pewność, że ogłoszenie trafi do odpowiedniej grupy Użytkowników. 

Pozytywnie na czytelność Twojej oferty wpływają też:

 • dokładny opis przedmiotu, stanowiska pracy czy usługi (np. nazwa gatunkowa sprzedawanego zwierzaka),
 •  realne zdjęcia obrazujące oferowany przez Ciebie ,
 • nazwa firmy prowadzącej rekrutację na dane stanowisko pracy,
 • opis ogłoszenia w języku polskim (możesz dodatkowo dodać opis w innym języku),
 • prawidłowa miejscowość w lokalizacji ogłoszenia,
 • rodzaj umowy w oferowanym stanowisku pracy.

Ponadto na zablokowanie Twojego ogłoszenia z może wpłynąć brak:

 • zdjęcia tabliczki znamionowej i energetycznej przy ogłoszeniu dotyczącym kotła grzewczego,
 • informacji dotyczącej mocy wiatrówki,
 • oświadczenia przy sprzedaży biletów na wydarzenia muzyczne i sportowe,
 • oświadczenia w treści ogłoszenia, że butla ze sprzedawanym freonem jest wielorazowa.

 

Nieaktualne ogłoszenie

Może się zdarzyć, że otrzymamy sygnały, że towar z ogłoszenia został już sprzedany. W takim przypadku ogłoszenie zostaje zakończone. Nie martw się, w każdej chwili możesz szybko aktywować ponownie ogłoszenie, wystarczy, że potwierdzisz jego aktualność.

 

Omijanie płatności

Ogłoszenie może zostać usunięte, gdy:

 • zostanie dodane w bezpłatnej kategorii zamiast w kategorii limitowanej lub płatnej. Dodaj ogłoszenie w prawidłowej kategorii (np. opis usług w kategorii Usługi i Firmy / Usługi, oferowanie zlecenia w kategorii Praca, sprzedaż samochodu w kategorii Motoryzacja / Samochody osobowe),
 • znajduje się w nim więcej niż jeden przedmiot sprzedaży (oczywiście możesz oferować komplet, ale nie możesz sugerować sprzedaży każdego elementu z kompletu osobno),
 • zostanie zmieniony przedmiot sprzedaży w ogłoszeniu, np. zmiana jednego stanowiska pracy na inne, lub zmiana modelu sprzedawanego samochodu.

 

Ogłoszenie narusza prawa firmy

Nasz serwis ściśle współpracuje z przedstawicielami firm, którzy mogą zgłaszać nam naruszenia względem marki, jaką reprezentują. Jeśli Twoje ogłoszenie zostało zablokowane, a masz wątpliwości odnośnie tej decyzji, wyjaśnij niejasności bezpośrednio z przedstawicielem danej firmy.

 

Zmiana kategorii

Twoje ogłoszenie zostało przeniesione do innej kategorii? Rozumiemy, że takie działania mogą wzbudzać Twoje wątpliwości – dlatego już wyjaśniamy co się stało. Nasz zespół sprawdza ogłoszenia zamieszczane w serwisie i na podstawie wytycznych, a także zdobytego doświadczenia w przypadku pomyłki Ogłoszeniodawcy przenosi ogłoszenia do prawidłowego działu. Dzięki temu Twoje ogłoszenia trafią do większej liczby zainteresowanych! 

 

Zdjęcia pobrane z internetu lub z katalogu producenta

Zamieść w ogłoszeniu dokładne zdjęcia przedmiotu, który oferujesz. Zdjęcia pobrane z internetu lub pochodzące z katalogu producenta mogą naruszać prawa autorskie lub wprowadzać w błąd zainteresowane osoby odnośnie faktycznego wyglądu przedmiotu. Gdy zamieścisz rzeczywiste, samodzielnie wykonane zdjęcia, nie tylko zwiększysz swoją wiarygodność, ale również pokażesz dokładnie przedmiot, dzięki czemu Kupujący nie będzie miał wątpliwości, czy dokładnie tego poszukuje.

W przypadku nowych, zapakowanych przedmiotów możesz wykonać zdjęcia opakowania lub dołączyć w opisie ogłoszenia link do strony producenta ze zdjęciami.

Prosimy również, by na zdjęciu nie były zamieszczane dane kontaktowe. Takie dane możesz uzupełnić w specjalnych polach podczas dodawania ogłoszenia.