Jak możemy pomóc?

Dodaj ogłoszenie

Jak możemy pomóc?

Zmiany w Regulaminie. Kliknij tutaj, by dowiedzieć się więcej.

Jak zrobić atrakcyjne zdjęcia?

Z pewnością chcesz, by Twoje ogłoszenia przyciągały uwagę, co zwiększy szansę na szybką sprzedaż. Jedną z pierwszych rzeczy, która zwraca uwagę Oglądającego jest zdjęcie. Dlatego warto zadbać, by było atrakcyjne i dokładnie przedstawiało oferowany przedmiot.

 

Również nam zależy na Twoim sukcesie, dlatego przygotowaliśmy kilka wskazówek, które mogą pomóc w jego osiągnięciu :)

 

1. Zastanów się, co chcesz sfotografować

Pomyśl, co chcesz uchwycić na zdjęciu i czy oferowany przez Ciebie przedmiot posiada cechy szczególne, które warto pokazać. 

Sprzedajesz samochód? Kupujący na pewno doceni zdjęcia z zewnątrz, na których będzie widoczny stan karoserii, jak również z wewnątrz, na którym będzie można obejrzeć wyposażenie samochodu.

 

2. Trzymaj aparat stabilnie

Bardzo ważna jest ostrość zdjęcia jakie wykonasz, dlatego warto pamiętać o stabilnym trzymaniu aparatu oraz o wyostrzeniu kadru. Większość telefonów automatycznie ustawia ostrość po dotknięciu palcem ekranu w miejscu, które ma być wyostrzone. Najlepiej jest trzymać telefon dwiema rękami lub oprzeć rękę o stabilne podłoże.

 

3. Światło

Dobrze zwrócić uwagę, by przedmiot był równomiernie oświetlony oraz by światło nie świeciło bezpośrednio w obiektyw. Najlepszy efekt uzyskasz, korzystając z naturalnego oświetlenia. Jeśli jesteś w pomieszczeniu, podejdź do okna, a w razie potrzeby użyj dodatkowego oświetlenia. Unikaj zbyt mocnego światła, by nie prześwietlić zdjęcia.

 

 

4. Tło

Najlepiej, jeśli tło będzie jednolite i nie rzucające się w oczy. Pozwoli to wyeksponować fotografowany przedmiot. Jeśli masz możliwość, skorzystaj z jasnego tła.

 

 

5. Kadrowanie

Pamiętaj, aby sprzedawany przedmiot znajdował się w centrum zdjęcia, a po bokach nie zostało zbyt dużo pustej przestrzeni. Nie rób zdjęć ze zbyt dużej odległości.

 

 

6. Porządek na zdjęciu

Upewnij się, że w otoczeniu fotografowanego przedmiotu nie znajdują się niepotrzebne rzeczy, które mogą odwracać uwagę.

 

 

Warto, by główne zdjęcie przedstawiało cały oferowany przedmiot.

Polecamy wykonać kilka zdjęć z różnych perspektyw, by przekonać się, które będzie wyglądało najlepiej.

 

Czego unikać?

Nie dodawaj w ogłoszeniu zdjęć pobranych z internetu lub otrzymanych od producenta. Nie są one dozwolone na OLX.pl.

 

Rozumiemy, że profesjonalne fotografie mogą wydawać się bardziej atrakcyjne, jednocześnie dzięki rzeczywistym zdjęciom Kupujący zobaczy dokładnie sprzedawany przedmiot, sam oceni jego stan i zadecyduje o ewentualnym zakupie. Pozwoli to uniknąć nieporozumień, a Ty będziesz spokojny, że na zdjęciu jest widoczny oferowany przez Ciebie przedmiot - dokładnie ten egzemplarz, który otrzyma Kupujący.

Dodatkowo unikatowe zdjęcia wyróżnią Cię na tle innych ogłoszeń.

 

Twój przedmiot jest zapakowany i martwisz się, że zdjęcie pudełka będzie nieatrakcyjne? Ma to swoje zalety - dzięki temu Kupujący zyska pewność, że przedmiot jest nowy. Ponadto możesz zamieścić w opisie oferty link do zdjęć, które znajdują się na stronie producenta.