Jak możemy pomóc?

Dodaj ogłoszenie

Jak możemy pomóc?

Zmiany w Regulaminie. Kliknij tutaj, by dowiedzieć się więcej.

W których kategoriach występują limity ogłoszeń?

Limity ogłoszeń na koncie

Każdy Użytkownik może mieć jednocześnie:

  • 100 ogłoszeń aktywnych - w kategoriach darmowych,
  • nielimitowaną ilość ogłoszeń - w kategoriach płatnych (po opłaceniu emisji każdego z ogłoszeń, dotyczy płatnych ogłoszeń z kategorii Motoryzacja, Nieruchomości, Rolnictwo, Praca),
  • określoną liczbę ogłoszeń w kategoriach objętych limitem:

- Samochody na części,

- Pozostała motoryzacja,

- Części samochodowe, Części motocyklowe, Opony i Felgi, Sprzęt car audio,

- Nieruchomości / Noclegi oraz wynajem (Mieszkania > Wynajem, Domy > Wynajem, Działki > Wynajem, Biura i lokale > Wynajem, Garaże > Wynajem, Hale i magazyny > Wynajem, Pozostałe nieruchomości > Wynajem),

- Usługi i Firmy / Wyposażenie firm / Akcesoria-sklepowe, Maszyny i urządzenia dla firm, Meble do biur i sklepów, Odzież robocza, Pozostałe,

- Rolnictwo / Części do maszyn rolniczych,

- Rolnictwo / Opony rolnicze,

- Dom i Ogród,

- Elektronika.

 

Informację na temat wysokości limitów dla poszczególnych kategorii znajdziesz znajdziesz tutaj.

 

Pojedyncze ogłoszenie czy pakiet ogłoszeń?

Jeśli będziesz chciał dodać ogłoszenie ponad limit, wyświetli się specjalny komunikat - będziesz mógł zadecydować, czy chcesz wykupić pakiet, czy też decydujesz się na dodanie pojedynczego ogłoszenia. 

Sprzedając przedmioty okazjonalnie i wiedząc, że wystarczy Ci jedno-dwa ogłoszenia ponad limit, warto skorzystać z opcji dodawania pojedynczych ogłoszeń ponad limit. Dodanie takiego ogłoszenia jest płatne, a cena zależy od kategorii. Interesujący Cię cennik znajdziesz tutaj.

Jeśli chcesz zaoszczędzić na opłacie za dodanie ogłoszenia ponad ustalony limit i wiesz, że dodasz więcej niż jedno ogłoszenie w wybranej przez Ciebie kategorii – na pewno zainteresuje Cię opcja kupienia pakietu ogłoszeń. Więcej o pakietach dostępnych w poszczególnych kategoriach, a także o ich cenach dowiesz się tutaj.

 

Jak działają pakiety?

Wyjaśnimy zasady działania limitu na przykładzie kategorii Dom i Ogród / Narzędzia, w których limit wynosi 3 ogłoszenia:

Przemek dodał ogłoszenie dotyczące wiertarki 1 czerwca. Będzie ono aktywne do 1 lipca. Zatem do dyspozycji ma jeszcze 2 darmowe ogłoszenia. Następnie 10 czerwca postanowił sprzedać młotek. Oznacza to, że do wykorzystania pozostanie 1 darmowe ogłoszenie. Wiertarka została sprzedana 12 czerwca i w tym samym dniu Przemek usunął ogłoszenie. Liczba darmowych ogłoszeń, które może jeszcze dodać nie zmieniła się i wynosi 1. Ogłoszenie dotyczące młotka zostało usunięte 9 lipca.

Liczba darmowych ogłoszeń, które będzie mógł dodać Przemek w kategorii Dom i Ogród / Narzędzia powiększy się o jedno 1 lipca (wraz z końcem ważności ogłoszenia o wiertarce). Pełen pakiet darmowych „miejsc” Przemek uzyska 10 lipca – minie wtedy 30 dni od zamieszczenia ogłoszenia z młotkiem.

Identyczna zasada dotyczy limitu dodawania ogłoszeń w pozostałych kategoriach.

 

DODAJĄC OGŁOSZENIE W KATEGORII LIMITOWANEJ, PAMIĘTAJ O KILKU WAŻNYCH INFORMACJACH:

  1. każde dodane ogłoszenie emitowane jest przez 30 dni, co „zajmuje” jedno miejsce z limitu – i jest ono już niedostępne przez cały okres jego emisji,
  2. usunięcie przed końcem emisji lub zablokowanie ogłoszenia nie przywraca zajętego miejsca. Wykupiona jednostka pakietowa nie zostanie przywrócona, zaś miejsce w ramach bezpłatnego limitu zostanie odblokowane dopiero po upłynięciu wspomnianych 30 dni.

 

Sprawdź, czy zbliżasz się do limitu

Pamiętaj, że zawsze możesz samodzielnie sprawdzić, w których kategoriach zbliżasz się do końca limitu darmowych ogłoszeń i - co najważniejsze – kiedy znów będziesz mógł skorzystać z darmowych ogłoszeń! Wystarczy, że zalogujesz się na konto, a na stronie Mój OLX zobaczysz niebieskie okienko z napisem „Sprawdź, w których kategoriach zbliżasz się do limitu darmowych ogłoszeń”

limit_darmowych_og_osze_.JPG

Po wybraniu opcji „szczegóły” zobaczysz wszystkie kończące się limity, a zaraz pod nimi czas pozostały do odzyskania bezpłatnych ogłoszeń dla danej kategorii :)

limit_darmowych_og_osze__1.JPG