Jak możemy pomóc?

Dodaj ogłoszenie

Jak możemy pomóc?

Zmiany w Regulaminie. Kliknij tutaj, by dowiedzieć się więcej.

W których kategoriach występują limity ogłoszeń?

Limity ogłoszeń na koncie

Każdy Użytkownik może mieć jednocześnie:

  • 100 ogłoszeń aktywnych - w kategoriach darmowych,
  • nielimitowaną ilość ogłoszeń - w kategoriach płatnych (po opłaceniu emisji każdego z ogłoszeń, dotyczy płatnych ogłoszeń z kategorii Motoryzacja, Nieruchomości, Rolnictwo, Praca),
  • określoną liczbę ogłoszeń w kategoriach objętych limitem:

- Pozostała motoryzacja,

- Części samochodowe, Części motocyklowe, Opony i Felgi, Sprzęt car audio,

- Nieruchomości / Noclegi oraz wynajem (Mieszkania > Wynajem, Domy > Wynajem, Działki > Wynajem, Biura i lokale > Wynajem, Garaże > Wynajem, Hale i magazyny > Wynajem, Pozostałe nieruchomości > Wynajem),

- Usługi i Firmy / Wyposażenie firm / Akcesoria-sklepowe, Maszyny i urządzenia dla firm, Meble do biur i sklepów, Odzież robocza, Pozostałe,

- Rolnictwo / Części do maszyn rolniczych,

- Rolnictwo / Opony rolnicze,

- Dom i Ogród,

- Elektronika (poza podkategorią Gry).

 

Informację na temat wysokości limitów dla poszczególnych kategorii znajdziesz znajdziesz tutaj.

 

Pojedyncze ogłoszenie czy pakiet ogłoszeń?

Jeśli będziesz chciał dodać ogłoszenie ponad limit, wyświetli się specjalny komunikat - będziesz mógł zadecydować, czy chcesz wykupić pakiet, czy też decydujesz się na dodanie pojedynczego ogłoszenia. 

Sprzedając przedmioty okazjonalnie i wiedząc, że wystarczy Ci jedno-dwa ogłoszenia ponad limit, warto skorzystać z opcji dodawania pojedynczych ogłoszeń ponad limit. Dodanie takiego ogłoszenia jest płatne, a cena zależy od kategorii. Interesujący Cię cennik znajdziesz tutaj.

Jeśli chcesz zaoszczędzić na opłacie za dodanie ogłoszenia ponad ustalony limit i wiesz, że dodasz więcej niż jedno ogłoszenie w wybranej przez Ciebie kategorii – na pewno zainteresuje Cię opcja kupienia pakietu ogłoszeń. Więcej o pakietach dostępnych w poszczególnych kategoriach, a także o ich cenach dowiesz się tutaj.

 

Jak działają pakiety?

Wyjaśnimy zasady działania limitu na przykładzie kategorii Dom i Ogród / Narzędzia, w których limit wynosi 3 ogłoszenia:

Przemek dodał ogłoszenie dotyczące wiertarki 1 czerwca. Będzie ono aktywne do 1 lipca. Zatem do dyspozycji ma jeszcze 2 darmowe ogłoszenia. Następnie 10 czerwca postanowił sprzedać młotek. Oznacza to, że do wykorzystania pozostanie 1 darmowe ogłoszenie. Wiertarka została sprzedana 12 czerwca i w tym samym dniu Przemek usunął ogłoszenie. Liczba darmowych ogłoszeń, które może jeszcze dodać nie zmieniła się i wynosi 1. Ogłoszenie dotyczące młotka zostało usunięte 9 lipca.

Liczba darmowych ogłoszeń, które będzie mógł dodać Przemek w kategorii Dom i Ogród / Narzędzia powiększy się o jedno 1 lipca (wraz z końcem ważności ogłoszenia o wiertarce). Pełen pakiet darmowych „miejsc” Przemek uzyska 10 lipca – minie wtedy 30 dni od zamieszczenia ogłoszenia z młotkiem.

Identyczna zasada dotyczy limitu dodawania ogłoszeń w pozostałych kategoriach.

 

DODAJĄC OGŁOSZENIE W KATEGORII LIMITOWANEJ, PAMIĘTAJ O KILKU WAŻNYCH INFORMACJACH:

  1. każde dodane ogłoszenie emitowane jest przez 30 dni, co „zajmuje” jedno miejsce z limitu – i jest ono już niedostępne przez cały okres jego emisji,
  2. usunięcie przed końcem emisji lub zablokowanie ogłoszenia nie przywraca zajętego miejsca. Wykupiona jednostka pakietowa nie zostanie przywrócona, zaś miejsce w ramach bezpłatnego limitu zostanie odblokowane dopiero po upłynięciu wspomnianych 30 dni.

 

Sprawdź, czy zbliżasz się do limitu

Pamiętaj, że zawsze możesz samodzielnie sprawdzić, w których kategoriach zbliżasz się do końca limitu darmowych ogłoszeń i - co najważniejsze – kiedy znów będziesz mógł skorzystać z darmowych ogłoszeń! Wystarczy, że zalogujesz się na konto, a na stronie Mój OLX zobaczysz niebieskie okienko z napisem „Sprawdź, w których kategoriach zbliżasz się do limitu darmowych ogłoszeń”

limit_darmowych_og_osze_.JPG

Po wybraniu opcji „szczegóły” zobaczysz wszystkie kończące się limity, a zaraz pod nimi czas pozostały do odzyskania bezpłatnych ogłoszeń dla danej kategorii :)

limit_darmowych_og_osze__1.JPG