Jak możemy pomóc?

Dodaj ogłoszenie

Jak możemy pomóc?

Site is offline. Click here for more info.

Towar niezgodny z opisem

Najbezpieczniejszy jest odbiór osobisty

Dokładamy wszelkich starań, aby kupowanie przez OLX było możliwie jak najbardziej bezpieczne. Pamiętaj, że OLX.pl to serwis ogłoszeń lokalnych - jedyną rekomendowaną przez nas formą zawierania transakcji jest odbiór osobisty. Przy tej formie finalizacji transakcji możesz dokładnie obejrzeć kupowany przedmiot i sprawdzić, czy odpowiada Twoim oczekiwaniom.

 

Gdy przedmiot nie odpowiada Twoim oczekiwaniom

Jeśli jednak mimo wszystko zdecydujesz się skorzystać z opcji wysyłki, a otrzymany przedmiot jest Twoim zdaniem niezgodny z opisem z ogłoszenia lub wadliwy na tyle, że stwierdzona wada stanowi podstawę do reklamacji towaru, możesz podjąć kolejne kroki. Sposób postępowania zależy jednak od tego, kto jest stroną transakcji - osoba prywatna czy firma.

  • W przypadku osoby prywatnej można powołać się na ogólne przepisy kodeksu cywilnego, dotyczące rękojmi za wady fizyczne (art. 556-576). Od Sprzedawcy, możemy domagać się usunięcia wady, obniżki ceny lub ostatecznie zwrotu pieniędzy.
  • Jeżeli stroną transakcji jest firma, możesz powołać się na przepisy ustawy o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej i zwrócić się o pomoc do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta (https://uokik.gov.pl/sprawy_indywidualne.php).

 

Pamiętaj - jeżeli sprzedawca (osoba prywatna lub firma) nie uzna reklamacji, sprawę wówczas możesz przekazać do sądu.