Jak możemy pomóc?

Dodaj ogłoszenie

Jak możemy pomóc?

Zmiany w Regulaminie. Kliknij tutaj, by dowiedzieć się więcej.

5 kroków, by zostać wzorowym Sprzedawcą

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak możesz poprawić swoje ogłoszenie, żeby zwiększyć sprzedaż? Oczywiście możesz zarówno odświeżyć, jak i wyróżnić swoją ofertę, jednak równie istotny jest ciekawy opis i atrakcyjne zdjęcia. Skorzystaj ze wskazówek poniżej i zwiększ swoją sprzedaż już teraz!

 

  1. Atrakcyjna cena

Zwróć uwagę, czy cena produktu jest odpowiednia i nie jest zbyt wysoka w stosunku do podobnego przedmiotu w Twojej okolicy.

 

Przejrzyj ogłoszenia w Twojej okolicy i sprawdź, czy Twoja cena nie jest zbyt wysoka.

 

2. Dobre zdjęcia

Zadbaj, by zdjęcia były wyraźne, a tło jednolite. Dobre zdjęcia mogą być zrobione nawet telefonem - po więcej wskazówek zajrzyj TUTAJ.

Nie zamieszczaj zdjęć pobranych z internetu, ponieważ mogą wprowadzać w błąd co do tego, jak rzeczywiście wygląda Twój przedmiot.

      

- bałagan w tle                                                    + przedmiot jest w centrum zdjęcia
- słabe oświetlenie                                              + dobre oświetlenie i jednolite tło
- rozmazane zdjęcie                                           + wyraźne zdjęcie

3. Wiele zdjęć

Z posiadanych przez nas informacji wynika, że większa liczba zdjęć przyciąga zainteresowane osoby (dla przykładu 6 zdjęć może zwiększyć liczbę odpowiedzi w sprawie ogłoszenia nawet o 25% w stosunku do jednego zdjęcia).

 

Super! Zwykły zegarek, ale pokazany z kilku perspektyw. Przód, tył, bok, różne kąty i zbliżenie na detale, które mogą zainteresować Kupującego. Pokaż na zdjęciach to, co sam chciałbyś zobaczyć jako Kupujący.

 

4. Przejrzysty opis

Podczas układania opisu zadbaj o to, by tekst był czytelny i ułożony w przejrzysty sposób, który ułatwi odszukanie wybranych informacji.

 

Nieczytelne - test napisany jednolicie,             Czytelne - tekst rozdzielony, wyszczególnione
bez przerw.                                                      ważne informacje.

5. Szybka odpowiedź

Aktywni Użytkownicy zyskują więcej! Osoby, które odpowiadają na otrzymane wiadomości średnio w ciągu godziny, otrzymują specjalne oznaczenie "Odpowiada szybko", co również wpływa pozytywnie na zainteresowanie ogłoszeniem. Zainteresowanie zwiększa się również, gdy Użytkownik posiada zdjęcie profilowe, dlatego warto zalogować się do OLX za pomocą serwisu Facebook i potwierdzić użycie zdjęcia profilowego.

 

Loguj się za pomocą Facebooka, żeby mieć zdjęcie profilowe i pamiętaj, że warto szybko odpowiadać na otrzymane wiadomości.

 

Rzuć okiem na swoje ogłoszenia i sprawdź, co możesz poprawić, by zwiększyć swoją sprzedaż!