Jak możemy pomóc?

Dodaj ogłoszenie

Jak możemy pomóc?

Zmiany w Regulaminie. Kliknij tutaj, by dowiedzieć się więcej.

Zakładka "Ogłoszenia"

Znajdziesz tutaj Twoje ogłoszenia, które są aktywne, oczekują na dodanie, zostały zakończone lub zostały usunięte przez nasz Zespół z powodu naruszeń naszych Zasad.


Zakładka "Aktywne" pozwoli Tobie na:

 • sprawdzenie czasu trwania ogłoszenia

  Ogłoszenie emitowane jest przez 30 dni. Z lewej strony widać datę dodania lub odświeżenia i termin wygaśnięcia ogłoszenia.

czas_trwania.PNG

 

 • zarządzanie ogłoszeniem

  Tu możesz zobaczyć swoje ogłoszenie, wprowadzić w nim zmiany lub je zakończyć, gdy nie jest ono już aktualne. Zakończone ogłoszenia nie są trwale usuwane - możesz je jeszcze ponownie aktywować w zakładce "Zakończone".

 

edycja.PNG

 

 • sprawdzenie ilości otrzymanych wiadomości

  Liczba w kopercie, widoczna przy ogłoszeniu (2.PNG) oznacza liczbę otrzymanych zapytań odnośnie danego ogłoszenia. Klikając na nią pojawią się wszystkie te wiadomości.

 • promowanie ogłoszenia

  Jeśli wypromujesz ogłoszenie, będzie ono widoczne dla większej ilości Użytkowników. Chcesz wiedzieć więcej? Kliknij tutaj.

mini.png

 

 • sprawdzenie statystyk i udostępnianie ogłoszenia

  Chcesz wiedzieć, jakim zainteresowaniem cieszy się Twoje ogłoszenie? Tutaj dowiesz się, ile razy:
  - wyświetlono ogłoszenie,
  - pobrano numer telefonu,
  - ogłoszenie zostało dodane do obserwowanych.

  Po kliknięciu opcji "Statystyki" zobaczysz też dokładniejszy wykres, ile razy było wyświetlane ogłoszenie na przestrzeni dni :)
  Więcej o statystykach znajdziesz tutaj.

  Możesz także:
  - udostępnić ogłoszenie na Facebooku lub Twitterze,
  - pobrać automatycznie stworzoną ulotkę,
  - wygenerować widżet.

staty.PNG

 

Etapy weryfikacji ogłoszenia

Ogłoszenia dodane do Serwisu przechodzą różne etapy. Poniżej znajdziesz ich opisy :)

 1. Dodawanie ogłoszenia i weryfikacja

Gdy wypełnisz już pomyślnie formularz dodawania ogłoszenia, będzie ono znajdować się na Twoim koncie w zakładce Ogłoszenia - Oczekujące:


oczekuj_ce.PNG

Jeśli dodajesz ogłoszenie w kategorii bezpłatnej, prosimy o odrobinę cierpliwości - gdy tylko upewnimy się, że ogłoszenie jest poprawnie, niezwłocznie aktywujemy je i poinformujemy Cię o tym mailowo :) Wtedy ogłoszenie znajdzie się w zakładce Ogłoszenia - Aktywne. Gdy widzisz tu swoje ogłoszenie, to jest ono widoczne w naszym Serwisie jako aktywne.

Aktywne.PNG

Jeżeli natomiast ogłoszenie jest w kategorii płatnej, przejdzie weryfikację dopiero po zaksięgowaniu u nas płatności. Nie martw się, gdy tylko otrzymamy Twoją wpłatę, ogłoszenie trafi do weryfikacji i po jej pomyślnym przejściu zostanie aktywowane. Płatności dokonasz, klikając przycisk "Zapłać":


zap_a_.JPG


2. Emisja ogłoszenia


Czas trwania każdego ogłoszenia wynosi 30 dni. Po tym czasie przedłuż je, by było znów widoczne na OLX.pl.

W czasie emisji możesz aktualizować opis i zdjęcia w ogłoszeniu, edytując je. Możesz też dodatkowo wyróżniaćodświeżać lub promować swoje ogłoszenie.

3. Zakończenie ogłoszenia

Twoje ogłoszenie jest już nieaktualne? Możesz je zakończyć, klikając czerwony napis "Zakończ". Zostanie ono wtedy przeniesione do zakładki Ogłoszenia - Zakończone, gdzie będzie jeszcze dostępne przez 6 miesięcy. W razie potrzeby szybko aktywujesz je ponownie, klikając przycisk "Aktywuj".


edycja.PNG


4. Przedłużenie ogłoszenia


3 dni przed końcem emisji ogłoszenia zobaczysz w Mój OLX przycisk "Przedłuż". Skorzystaj z niego, by przedłużyć emisję ogłoszenia o kolejne 30 dni! 

przed_u_.PNG
 
Ogłoszenie które nie zostanie przedłużone, zostanie automatycznie zakończone po upływie 30 dni od opłacenia dodania. Nie martw się, nawet wtedy możesz je ponownie aktywować - wystarczy, że w zakładce z ogłoszeniami zakończonymi odszukasz je i klikniesz przycisk "Aktywuj", a następnie w razie potrzeby opłacisz ogłoszenie ponownie zgodnie ze wskazówkami.

 

Jeżeli ogłoszenie zostanie usunięte przez nasz Zespół, to znajdziesz je w zakładce "Zmoderowane". Możesz tam wyświetlić powód usunięcia Twojego ogłoszenia. Jeśli jest on dla Ciebie niejasny, zajrzyj do naszych artykułów:

Ogłoszenie usunięte przez OLX

Lista przedmiotów zabronionych

Zasady zamieszczania ogłoszeń

Możesz również skontaktować się z nami, chętnie pomożemy!